KRATOM

Kratom, neboli Mitragyna speciosa, je stálezelený strom příbuzný kávovníku či chinovníku (nejrozšířenější zdroje kofeinu a chininu), který roste v tropických oblastech jihovýchodní Asie jako je např. Thajsko, Indonésie, Barma nebo Malajsie, a právě v těchto oblastech se první zmínky o prospěšných účincích na lidský organismus objevovaly už před více než tisícem let.

Kratom se užívá rovnou z několika důvodů, velice ovšem záleží na typu kratomu, liší se především barvou žilek ze spodu listu nacházející se na stále zrajícím stromě. Mezi základní typy řadíme Bílý, Žlutý, Červený a Zelený.

 

Co je to kratom?

Zelený kratom - Jedná se o kompromis mezi červeným a žlutým kratomem. Podporuje dobrou náladu i hovornost, ale zároveň nedisponuje žádnými extrémními stimulačními účinky.

Bílý kratom - Bílý kratom bývá často považován za prostředek ke zlepšení kognitivních funkcí i podpoře kreativity. Působí energicky, a proto jej velmi často používají studenti, sportovci nebo vytížení manažeři.

Žlutý kratom - U mladých lístků s jinak bílými žilkami se často objevují i žilky žluté. Tento druh kratomu je považován za velmi stimulační, podporuje komunikativnost a zároveň navozuje pocity mírné euforie.

Červený kratom - Tento typ kratomu je pravým opakem toho žlutého a místo stimulačních účinků má spíše zklidňující efekt, podporuje relaxaci a může pomoci při bolestech.

Jaké jsou základní rozdíly mezi barvami kratomu?